Uzm. Psk. Ecem Şahin

Klinik Psikolog

Uzm. Psk. Ecem Şahin

Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İngilizce Psikoloji lisans eğitimini 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde %100 ÖSYM bursu ile tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Cognitive Behavioral Therapy ekolü üzerine eğitimler aldı.

Lisans eğitimi sırasında Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nde staj yaparak nevrotik ve psikotik vakalar üzerine klinik gözlem ve çalışmalar yaptı. Nörolog Doktor Mehmet Yavuz süpervizörlüğünde Alzheimer hastaları ile çalıştı. Alzheimer hastalarına uygulanan Transkraniyel Manyetik Stimülasyon (TMS) tedavilerinde aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikotik hastalarla stajına devam etti.

2015 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı.

DABATEM (ICBRT) Davranış Bilimleri Araştırma ve Tedavi Merkezi’nde (İstanbul Centre for Behavior Research and Therapy), Doç. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları eğitimi aldı. Aldığı eğitimler:

Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Anksiyete Bozuklukları ve Travmatik Stresörlerle İlişkili Bozukluklar için Klinik Uygulamaları:

Fobiler

Sosyal Anksiyete Bozukluğu

Panik Bozukluk ve Agorofobi

Yaygın Anksiyete Bozukluğu

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Akut Stres Bozukluğu

Uyum Bozukluğu

Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Obsesif-Kompülsif ve İlişkili Bozukluklar ve Yeme Bozuklukları için Klinik Uygulamaları:

Obsesif-Kompülsif Bozukluk

Biriktirme Bozukluğu

Beden Dismorfik Bozukluk

Trikotilomani ve Deri Toplama Bozuklukları

Aneroksiya Nervosa

Bulimia Nervosa

Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu

Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Somatizasyon ve İlişkili Bozukluklar, Depresyon ve Diğer Bozukluklar için Klinik Uygulamaları:

Somatik Belirti Bozukluğu

Hastalık Kaygısı Bozukluğu

Konversiyon

Depresyon

Uyku bozuklukları: İnsomnia ve Kabuslar

Eliminasyon Bozuklukları: Enuresis, Encopresis

Öfke Kontrolü

Dürtü Kontrol Bozuklukları

2013-2014 yılları arasında Dokuz Nokta Psikolojik Danışmanlık şirketinde hizmet verdi. Şu anda ise, 2014 yılı itibariyle Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nin Şaşkınbakkal şubesinde Klinik Psikolog olarak hizmetlerine devam etmektedir. Eş zamanlı olarak özel bir kolejde 14-18 yaş arası bireylere ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.