Uzm. Psk. Dilara Baycılı

Çocuk Psikologu

Uzm. Psk. Dilara Baycılı

Ortaöğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Psikoloji lisans eğitimini 2006-2011 yılında İstanbul İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde aldı. Lisans eğitimi boyunca Fener-Balat bölgesinde bulunan Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde ve TOFD’de çocuklar ile beraber çalıştı. Üniversitenin son senesinde Araştırma Methodları dersinde Dr. Ayten Zara’nın liderliğinde araştırma grubunda olmuş, bir çok data ve test adapte sürecinde yer almıştır. Yıl sonunda kitaplaştırılan bu çalışmada katkısından dolayı önsözde teşekküre layık görülmüştür. (Kadınlar Erkekler ve Çocuklar için Boşanma Terapisi)Üniversite eğitimini “2-6 yaş çocukların oyuncak seçiminde Ebeveynlerinin etkisi” konulu tezi ile bitirdi.

Ardından Final Okullarında Rehber öğretmen olarak çalıştıktan sonra tekrar Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde çeşitli projelerde Koordinatör olarak çalıştıktan sonra okul öncesi kurumlarında yönetici statüsünde çalışmaktadır.

2013 yılında TPD’deb Çocuk Testleri eğitimini tamamlamış ve ardından 2014 yılında 1 yılda tamamlanan Oyun Terapisi eğitimini almıştır.

Okul öncesi ve başlangıç süreci ile ilgili olabilecek her tür konu ile ilgili çalışmaktadır.
Kendisi 2-18 yaşları arasında olan çocuk ve gençlerimiz ile çalışmaktadır.