Dyt. Duygu Yücel

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Dyt. Duygu Yücel

Ortaöğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. İlkokul eğitim yıllarında başlayan yüzme branşındaki lisanslı sporcu kimliğini liseye kadar sürdürmüştür. Lise eğitimine başlarken, yüzme branşından paletli yüzme branşına geçiş yapmıştır. Branşında yapılan müsabakalar sonucu milli takıma seçilmiştir ve ülkesini 2011 yılında Gençler Avrupa Şampiyonası kategorisinde Macaristan’da temsil etmiştir. Devam eden eğitim sürecinde 2013 yılında Büyükler Dünya Şampiyonası kategorisinde Rusya’da temsil etmiştir. 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) bölümünü kazanmıştır ve aynı zamanda sporcu kimliğini de korumuştur. Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimini 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Ayrıca pilates eğitmeni olarak reformer ve mat pilates dersleri vermeye devam etmektedir.

Lisans eğitimi boyunca Şişli Florence Nightingale Hastanesinde kurum beslenmesi stajını, Medicana Bahçelievler Hastanesinde yetişkin stajını ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anne ve çocuk beslenmesi stajını yaptı.
Mezun olduğu tarihten itibaren Nespilates Kavacık Stüdyosunda beslenme danışmanlığı verdi. Aynı zamanda aldığı pilates eğitimleriyle birlikte kendini geliştirdi ve pilates eğitmenliği yapmaya başladı. Sporcu beslenmesi ve obezite tedavisi üzerine çeşitli seminer ve kurslara katıldı. Bu süreçte danışanlarına online beslenme desteğinde de bulundu. Kasım ayı 2018 yılı itibariyle REEM Nöropsikiyatri Merkezinde hizmet vermektedir.

Genel Beslenme (Çocuk, Yetişkin, Yaşlı, Beyaz Yakalılar, Mavi Yakalılar),
Anne ve Çocuk Beslenmesi (Hamilelik Dönemi, Emziren Anne, Çocuk),
Hastalıklarda Beslenme (Obezite, Diyabet, Kas-İskelet ve Bağ Dokusu Hastalıkları, Nörolojik Hastalıklar, Endokrin, Nutrisyonel ve Metabolik Hastalıklar, Solunum Sistemi Hastalıkları, Sindirim Sistemi Hastalıkları, Yaralanma, Zehirlenme ve Dış Nedenlere Bağlı Diğer Durumlar),
Sporcu Beslenmesi ve Pilates (Amatör Sporcular, Profesyonel Sporcular, Egzersiz Önerileri, Beslenme Önerileri, Özel Ders) konularında hizmet vermektedir.