Manyetik Detokslama

Sıkı Kravat, Gırtlak Kanserine ve Felce Neden mi Oluyor?
16 Mart 2013
Tümü

Manyetik Detokslama

Detoks vücudu toksinlerden arındırmaktır. Bu sayede vücut hücre, doku ve organlara bakım onarım yapmaya ve kendini yenilemeye başlar. Detoks bir hastalık tedavisi değildir. Ancak vücuttaki gereksiz atıklar temizlendiğinde genel bir iyileşme hali yaşanır. Amaç hastalanma oluşmadan kişiyi daha sağlıklı noktalara taşıyabilmektir. Detokslama, vucudu toxinlerden temizleme ve genel bir ruhsal ve bedensel rahatlama sağlama, revize etmektir. İnsan vücudunu olutşuran hücrelerde biyolojik savunma olayı geçerlidir, virüsler, bakteriler, mantarlar ve parazitler, hücrelerimiz sağlıklı ise hücre savunmasını geçemezler ve menfi etkileyemezler. Vücudumuzdaki elektromanyetik dengeyi tesis ederek, zararlı organizmaların yaşamasını engelleyebileceğimiz gibi bağışıklık sistemimizi iyileştirebilir, serbest radikallerin, toksinlerin ve zehirlerin atılmasını sağlayabiliriz.

Detokslama için bir çok ruhsal ve bedensel arınma yöntemleri mevcuttur. Manyetik rezonans terapi (magnetoterapi) bunlardan en yeni ve modern olanıdır.

Manyetik Rezonans Stimülasyon Tedavisi (magnetoterapi) ile detosklama, vücudun savunma sistemini güçlendiren, hücre yıkımını yavaşlatan, hücre yenilenmesini hızlandıran ve bu sayede vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemi ve bir yaşama biçimidir. Bu yöntem hücrelerin yaşam kaynağı olan besin ve oksijenin karşılanmasına, hücreler üzerinde zehir etkisi yapan karbondioksit ve metabolizma atıklarının temizlenmesine yardımcı olarak, hücrelerin rejenere (yenilenme) olmalarını hızlandırmaktadır. Savunma sistemimizi güçlendirmekte ve vücuttaki (enerjiyi) dengeleyerek vücudun kendi kendini onarması için uygun bir doğal ortam oluşturmaktadır. Ayrıca yaşlanma sürecini de geciktirmekte vucudun hastalıklara karşı bir direnç ve bariyer oluşturmasını sağlamaktadır.

Şehir hayatı, insanların toprakla temasını azalttığı gibi elektromanyetik kirlilik ortamı da doğal manyetik alanla olan temasları defektlere uğratmıştır. Maalesef, teknolojinin gelişmesi ile beraber cep telefonu dalgaları, televizyon ve radyo dalgaları, telsiz sinyalleri ve elektronik eşyaların yaydığı dalgalar atmosferimizi her gün biraz daha elektromanyetik kirliliğe maruz bırakmaktadır. Kalp krizi yaşlarının 20’li yaşlara düşmesi, bağışıklık sistemlerinin çöküşü, sık hastalıklara maruz kalma, beyin hastalıkları sıklıklarında artışlar ve de kanser olgularında görülen tırmanış bu nedenlerle ortaya çıkmıştır. Binlerce insan üzerinde manyetik detokslama (magnetoterapi) tatbik edilerek araştırmalar yapılmış ve sonuçta bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği, enerji dengelerinin normal ve doğal sınırında tutulduğu, hücrelerin kirli ve bulanık denizdeki balıklar gibi fonksiyon görmekteyken, berrak ve temiz denizdeki balıklar misali bir canlılık kazandığı tespit edilmiştir. Böylece vucudu üst düzey biyoritme ulaştıran ‘’suni manyetik alan uygulama terapileri’’ (magnetoterapi) 1998 de modern tıp hizmetine sunulmuştur.

MANYETİK DETOKSLAMA NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR

Kanın akışkanlığını arttırır, sarmal halde ve kümeler halinde dolaşan eritrositleri birbirinden ayırır. Böylelikle zayıf hücrelere oksijen transportunu hızlandırır. Difuzyon ile beslenen dokularda parsiyel oksijen basıncının artışı beslenmeyi hızlandırır. Hücreler tarafından oksijen, besleyici maddeler ve minerallerin maksimum boyutta transferini sağlanır.

Drenajı hızlandırarak atık ve toksinlerin hızlı atılmasını sağlar.
Kan ve Lenf dolaşımının hızlanması tromboz riskini azaltmaktadır.
Antienflamatuar ve analjezik etkileri vardır.

Sedatif etkisi vardır.
Enerji seviyesi düşmüş hücreyi aktif hale getirir.

Vejetatif sinir sisteminde düzenleyici rolu vardır
kemik ,kıkırdak, ve kas dokusunu romatizmal süreçlerden uzak tutar
sinirlerde onarım sağlar
Yaraların iyileşmesini hızlandırır
Ağrıların hafifletilmesini sağlar
Metabolizma üzerine yararlı etkiler sağlar
Makrofajların aktifleştirilmesi(Bağışıklık sistemi fagosit hücreleri) nedeni ile savunma sistemi güçlendirilir.
Adrenalin, noradrenalin, serotonin(stres hormonları) reseptörlerinin hassasiyetinin azaltılması ve böylece stres, depresyon ve anksiyetenin azaltılması,
Barsakta plexus myentericusun düzenlenmesi ve böylece sindirim işlevinin düzenlenmesi,
Solunum kaslarının daha iyi çalışması sayesinde solunum hacminin arttırılması,

YAN ETKİLER VAR MIDIR:
Binlerce hasta üzerinde yapılan klinik araştırmalarda sağlığa zararlı yan etkiler görülmemiştir. Manyetik alan terapisinin neredeyse hiç yan etkisi bulunmamaktadır. Ve vücut tarafından çok iyi tolere edilir

NE ZAMANDAN İTİBAREN BİR SONUÇ ALINABİLİR
Manyetik detokslama bir regulasyon yöntemidir. Etkinin oluşması temelde yatan rahatsızlık ve vücudun reaksiyon yeteneğine önemli oranda bağlıdır. Magnetoterapi ile detokslamanın olumlu ve faydalı etkileri, tedaviye başlar başlamaz hissedilmekle beraber tedaviden maksimum sonuç alma, vucuttaki regulasyon işlermlerinin bazen uzun sürmesi nedeniyle birkaç ay gecikebilir.

ÖZET OLARAK NE DENEBİLİR?

Manyetik detokslama ile enerji eksikliği, kronik yorgunluk, zihinsel durgunluk ve yorgunluk, algılama ve konstrasyon eksikliği gibi durumlar normale döner. Muhtelif vucut ağrıları ortadan kalkar. Hastalıklara karşı direnç yükselir. Kişi kendisini yenilenmiş ve dinç hisseder. Otonomik sistem normale döner ve bunların yönettiği organlar düzenli çalışmaya başlar. Hücrelerin kendi kendini yenilemesi hızlanır ve düzene girer. Velhasıl orgaznizma da topyekün bir iyileşme ve yenilenme olur.

Dr. Mehmet Yavuz
REEM Nöropsikiyatri
Web : https://www.reemnp.com

 

Comments are closed.

×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden görüşmek ve bilgi almak için alttaki logoya tıklayarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?