Online Terapi

Online Terapi Nedir?

Fiziksel koşulların yeterli olmadığı durumlarda, örneğin; randevunuza mesai saatleri içerisinde yetişemeyeceğiniz, evden çıkmanızın mümkün olmadığı, yurtdışında yaşıyor ve kendi dilinizden konuşan bir terapist istediğiniz zamanlarda "Online Terapi"yi tercih edebilirsiniz.

Online Terapi internet aracılığı ile uzman psikologlar tarafından uygulanan bir uygulamadır. Klinikte içinde yapılan geleneksel yüzyüze terapi ilkeleri online terapide de korunmaktadır.

Görüntülü görüşme veya sesli görüşme şeklinde uygulanan bu terapi 50 dakika sürmektedir.

Online Terapi Yüzyüze Terapiye Kıyasla Ne Kadar Etkilidir?

Yurtdışında yapılan geleneksel yüzyüze terapi ile online terapi karşılaştırmalarında alınan bilgilere göre, tedavi oranı eşit veya daha büyük başarıyla sahip olabileceği ortaya konmuştur.

Zürih Üniversitesi'nde 2013 yılında yayınlanan bir araştırmak çalışmasında, araştırmacılar online terapiye katılım sağlayan grubun yarısından fazlasının yüz yüze tedavi uygulananlara göre daha iyi sonuçlar verdiğini bulmuşlardır.

İletişim Numaralarımız

0212 280 02 44
0212 281 91 91

GSM & Whatsapp

0535 363 90 29
×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden görüşmek için alttaki kısımdan iletişime geçiniz veya bize info@reemnp.com adresinden email gönderebilirsiniz.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?