Beyne de Detoks Gerekli

Beyin Resetlemesi Nedir?
18 Haziran 2013
Kilo Almak Depresyonu Tetikliyor
20 Haziran 2013
Tümü

Beyne de Detoks Gerekli

Günlük hayatın kişide oluşturduğu stres halinin kış ayları boyunca alınan kilolar ve benzeri sıkıntıların depresyona neden olabildiğini dile getiren Dr. Mehmet Yavuz, yaz aylarının stres, depresyon ve kilolardan kurtulmak için iyi bir mevsim olduğunu vurguladı.

Dr. Yavuz, insanların dikkat edeceği küçük detaylar, beslenme alışkanlığında değişiklikler, depresyon nedeni olabilecek kilolardan kurtulmanın ve daha stressiz yaşamanın anahtarı olduğunu söyledi.

Dr. Yavuz, şu önerilerde bulundu:

HOBİLERİNİZİ GÜNLÜK HAYATINIZA DAHİL EDİN

”Sevdiğiniz işlerle uğraşmak stresi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Nelerden hoşlandığınıza karar verin ve bunları düzenli olarak yapmaya çalışın.”

KÜÇÜK EGSERSİZLERİ HAYATINIZA KATIN

”Daha önce egsersiz yapmadıysanız, yavaş yavaş başlayıp bunları giderek arttırabilirsiniz. Egsersize her gün düzenli yürüyüşler yaparak ya da asansör yerine merdivenleri kullanarak başlayabilirsiniz.”

YAŞAMINIZI DAHA AKTİF HALE GETİRİN

”Evde bahçe veya ev işleri ile uğraşın. Size keyif verecek şeylerin listesini yapın ve her hafta bunlara yenilerini ekleyin. Kır gezileri, mangal partileri ya da doğa keşifleri hayatınıza daha fazla anlam kazandıracaktır.”

POZİTİF DÜŞÜNÜN

”Hayata hep pozitif ve olumlu tarzdan bakmayı alışkanlık hale getirin. Olumsuz olaylarda bile artı yönler bulmaya çalışın. Yarıya kadar dolu olan bir bardağa bunun yarısı boş diyene kadar yarısı dolu demeyi kendinize hayat tarzı olarak benimseyin.”

BELGESEL İZLEYİN

”Düzenli aralıklara belgesel filmler izleyerek doğayı ve dünyayı tanımaya çalışın. Mümkünse en az yılda bir kez de olsa başka ülkelere seyahat edin, diğer ülkelerin insanların değerlerini ve kültürlerini anlamaya çalışın.”

DÜZENLİ BESLENİN

”Kolesterolden ve fazla yağlı yemeklerden uzak durun. sebze ve meyveyi asla ihmal etmeyin. Sigara ve alkolden mümkün mertebe uzak durun.”

Dr. Mehmet Yavuz
REEM Nöropsikiyatri
Web : https://www.reemnp.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden görüşmek için alttaki kısımdan iletişime geçiniz veya bize info@reemnp.com adresinden email gönderebilirsiniz.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?