Psikoterapi

Psikoterapi Alanları

REEM Nöropsikiyatri’de, alanında uzman psikoterapistler hastaların özgün niteliklerine ve sosyo-ekonomik imkanlarına uygun psikoterapi hizmetleri sunmaktadır. Psikoterapide kullanılan yöntemler bireyin ihtiyaçlarına uygun olarak şekillendirilir.

REEM Nöropsikiyatri, etkinliği ve yöntemi bilimsel kanıtlara dayanan psikoterapi uygulamalarını benimsemiştir.

Psikoterapi, tanısı konmuş rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı gibi rahatsızlık sürecinde olmayan bireyin engellerle daha iyi başa çıkması ve daha etkin yaşaması amacıyla da kullanılır. Bu doğrultuda, kişilik ve uyum sorunlarının da profesyonel yardım şekli psikoterapidir.

Psikiyatrlar ve klinik psikologlar psikoterapi yapmaya yasal anlamda yetkili uzmanlardır.

Bireysel Psikoterapiler

Psikoterapistle hastanın terapi ilişkisi yoluyla farkındalık geliştirmesi ve sağlıklı değişimin gerçekleşmesi amaçlanır.

Bilişsel davranışçı psikoterapiler, psikanalitik yönelimli kısa dinamik psikoterapiler, humanistik psikoterapiler, Gestalt psikoterapisi, farkındalık (mindfullness) psikoterapileri, varoluşçu temelli psikoterapiler ve şema psikoterapileri bireysel psikoterapide kullanılan başlıca yöntemlerdir.

Psikoterapinin süresi ve sıklığı hasta ve terapistin şartlar çerçevesinde birlikte kararlaştırdığı bir süreçtir. Bireysel görüşmelerin süresi 50 dakikadır.

Aile ve Çift Terapileri

Evlilerin ve çiftlerin ilişki sorunları, evlilik krizleri ve geçiş dönemlerindeki zorluklara yönelik olarak uygulanır. Ortalama 90 dakika sürelidir.

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Çocuk ve ergenlerde sıkça rastlanan dikkat eksikliği ve hiperaktivite, okul fobisi, depresyon, bağımlılık, sınav fobisi gibi alanlarda yardımcı olmayı hedefleyen, bu yaş grubunun özellikleri doğrultusunda yürütülen psikoterapi çalışmalarıdır. Çocuk ve ergen psikoterapilerinde

Grup Terapileri

Belirli bir sorun ya da rahatsızlık etrafında toplanan gruplarla yapılan bir ya da iki psikoterapistin eşlik ettiği etkileşime dayalı çalışmalardır. Grup psikoterapilerinde bir çok psikoterapi metodu bütüncül olarak grup özelliklerine uyarlanmış olarak kullanılır. Grup terapileri içinde alkol ve madde bağımlılığında nüks önleme destek grupları yer alır.

Etiketler : EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Terapisi, Psikoloji, Grup Terapisi, Klinik Psikolog, Uzman Psikolog, Psikolog İstanbul, Aile Terapisi, Ergen Terapisi, Psikolog, Psikoterapi, Terapi, Terapist

×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden görüşmek için alttaki kısımdan iletişime geçiniz veya bize info@reemnp.com adresinden email gönderebilirsiniz.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?