Manyetik Alanını Temizle Ağrılardan Kurtul!

Hasta Yakınları Depresyonda!
2 Ekim 2018
Ketojenik Diyet
12 Şubat 2019
Tümü

Manyetik Alanını Temizle Ağrılardan Kurtul!

Havaların serinlemesi ile bel ve boyun ağrısı çekenlerin şikâyetleri artıyor. Zihinsel yorgunluk, unutkanlık ya da geçmeyen ağrılardan şikâyetçiyseniz vücudunuzun manyetik alanı bozulmuş olabilir. REEM Nöropsikiyatri Klinikleri  Yöneticisi  Nörolog Doktor Mehmet Yavuz, manyetik detoks ile birçok hastalıktan korunmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Her gün cep telefonu ve bilgisayarlar gibi birçok teknolojik cihaz kullanıyor ya da çevremizdekilerin kullandığı cihazların oluşturduğu kirlilikten etkileniyoruz. Şehir yaşamında, toprağa dokunma ve stresimizi atma imkânı bulmak da her zaman mümkün olmuyor. REEM Nöropsikiyatri klinikleri kurucusu Uzman Dr. Mehmet Yavuz, manyetik alan kirliliğinin vücudumuzda toksinlerin birikmesine ve çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olduğunu söylüyor: “Zihinsel yorgunluk ve tükenmişlik hissinden fibromiyaljiye, sebebi bulunamayan bel ve boyun ağrılarına kadar uzanan birçok hastalık; vücudun bozulan manyetik dengesi ile ilgilidir. Manyetik alan tedavileri ile vücudun toksinlerden arındırılması, kan dolaşımının düzenlenmesi ve hasarlı dokuların iyileştirilmesi mümkün olduğundan, özellikle büyük kentlerde yaşayan ve ağrılardan kurtulamayan pek çok kişiye bu tedaviler önerilebilir.”

Soğuk Hava Ağrıları Tetikliyor

Havaların soğuması, bel ve boyun ağrısı çekenlerin şikâyetlerini artırıyor. Ağrı, yaşam kalitesini düşürürken iş kaybına da neden olmakta. Hastalar ağrıları nedeniyle yatıp dinlenmekte bile sorun yaşıyorlar. Fizik tedavinin de bir parçası olan manyetik alan tedavisi, bel ve boyun ağrıları ile fıtıkların tedavisinde de etkin bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Uzmanlara göre, ülkemizde fıtık ameliyatlarının büyük çoğunluğu gereksiz yere yapılmakta… İstatistikler de bel ve boyun fıtığı vakalarının sadece yüzde 5’inde ameliyat gerektiğini gösteriyor. Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, “Uyguladığımız magnetoterapi, MLS ve HILT lazer tedavileri ile bel ve boyun fıtıklarında yüz güldüren sonuçlar alıyoruz. Ameliyat olan hastalarda, ameliyat bölgesinde hassasiyet oluyor ve hastalık tekrar edebiliyor. Bel fıtığından 3-4 kere ameliyat olan hastalar olduğu ve ameliyat sonrası hastanın iyileşmesinin ortalama 6 ay sürebildiği düşünüldüğünde, ameliyatı ilk seçenek olarak görmenin sakıncaları daha iyi anlaşılabilir” sözleri ile basit ağrılarda cerrahi operasyonları ilk seçenek olarak görenlere karşı çıkıyor.

Magnetoterapi, Vücudun Kendini İyileştirmesini Sağlar

Manyetik alan tedavisi ya da diğer adıyla magnetoterapi, bir tür detoks işlemidir. Toksinlerden arınma, vücudun savunma sistemini güçlendirerek hücre yenilenmesini hızlandırır. Böylece vücudun kendi kendini iyileştirmesi hedeflenir. Kan akışı ile hücrelerin yaşam kaynağı olan besin ve oksijenin temini sağlanırken, hücreler üzerinde zehir etkisi yapan karbondioksit ve metabolizma atıklarının temizlenmesine yardımcı olunur. Ek olarak yaşlanmanın geciktirilmesi ve hastalıklara karşı daha yüksek direnç elde etmek de manyetik alan tedavisinin yararları arasındadır. Bu uygulamalar, iltihapları önlemek ve ağrıları dindirmek için de tercih edilir.

Manyetik Alanın Önemi, İlk Olarak Astronotlarda Fark Edilmiş

Manyetik alanın insan sağlığı için önemi ilk olarak uzaya giden astronotlarda görülmüş. Uzaya giden astronotların dönüşte yaşadıkları psikolojik ve fizyolojik hastalıkların sebebi uzun süre anlaşılamamış. Bu sağlık sorunlarının uzaydaki manyetik alan eksikliği nedeniyle oluştuğunun ortaya çıkması magnetoterapinin ve TMS(Transkranial Manyetik Stimülasyon) uygulamalarının doğmasına neden olmuş. Normal koşullarda ihtiyacımız olan manyetik alan yer çekiminde var. Ancak kullandığımız cihazlar manyetik alanımızın dengesini bozuyor. Manyetik alanı düzenleyerek şifa bulmak ve hastalıklardan korunmak mümkün…

Manyetik terapi, yan etkisiz bir tedavi olarak kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 10-15 seans uygulanıyor. Terapinin uygulanışı oldukça basit… Hasta, manyetik alan oluşturan yatağa uzanıyor ve işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmeden yatıyor. Hastalar, ilk seanslardan itibaren hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak iyileşmeyi hissediyorlar. Dolayısıyla doktorunuz uygun gördüğü takdirde, diğer tedavilere cevap vermeyen ağrı sendromlarında, müzmin halsizlik ve yorgunluk durumlarında aynı zamanda kişiye gençlik veren manyetik alan terapilerini  değerlendirmekte fayda var. Aynı şekilde hem bel ve boyun fıtıkları gibi fizyolojik rahatsızlıklarda hem de depresyon ve panik atak gibi psikolojik hastalıklarda da etkili bir yardımcı tedavi olarak magnetoterapi düşünülmelidir.

Dr. Mehmet Yavuz
Nöroloji Uzmanı
REEM Nöropsikiyatri

Comments are closed.

×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden görüşmek ve bilgi almak için alttaki logoya tıklayarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?